wtorek, 1 sierpnia 2017

Zdrowe farbowanie włosów

W lecie nasze włosy dostają niezły wycisk. Niemal taki sam jak nasza skóra. Są wystawione na działanie promieni słonecznych (o filtrach na twarzy pamiętamy, ale na włosy???), wysuszane przez wodę basenów czy morza, często wiązane. Jak ratować włosy podczas wakacji?Oszczędnie ze stylizacją


Pozwól włosom wyschnąć samodzielnie, oszczędź im ciepła suszarki i uszkodzeń mechanicznych podczas modelowania. Odstaw na bok lakiery, pianki i żele. W połączeniu z wysoką temperaturą otoczenia nie tworzą nic dobrego na powierzchni włosów, a mogą nawet wywołać podrażnienie skóry głowy.

Odłóż farbowanie na później


Zwykle latem włosy pod wpływem słońca stają się o kilka tonów jaśniejsze. Niewarto ich dodatkowo rozjaśniać po pierwsze z uwagi na fakt, iż efekt końcowy może być trudny do przewidzenia, po drugie farbowanie osłabia strukturę włosa, który w czasie wakacji i tak nie ma lekko. Jeśli musisz farbować włosy, wykonaj koloryzację tylko na odrostach. Użyj farby o składnikach naturalnych, bez amoniaku, np. BiokapNutricolor. Dzięki temu uzyskasz piękny kolor, ale bez zniszczeń.
Dobrym rozwiązaniem jest używanie barwiącego spray'u do włosów, w celu pokrycia odrostów lub siwych włosów, np. Biokap Nutricolor Spray Touch Up. Do wyboru kilka odcieni, efekt utrzymuje się do pierwszego mycia włosów.

Odżywiaj


Raz na tydzień zrób coś dobrego dla swoich włosów i zastosuj maskę odżywczą. Nałóż ją na umyte włosy, przykryj foliowym czepkiem i owiń ręcznikiem. Pozostaw na 30 minut lub nawet całą noc. Intensywna regeneracja gwarantowana!

Chroń przed promieniami UV


Spacerując czy leżąc na plaży nie zapominaj o nakryciu głowy. To ważne nie tylko ze względów zdrowotnych, ale też ochrony włosów przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

Myj tylko w odpowiedniej wodzie


Długie moczenie w słonej morskiej wodzie czy chlorowanej w basenie nie jest wskazane. Zawsze po kąpieli w jednym z tych miejsc umyj dokładnie głowę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz