poniedziałek, 12 czerwca 2017

Kosmetyki naturalne, ekologiczne, organiczne – chwilowa moda czy większa świadomość społeczeństwa?

Nikt z nas nie chciałby aplikować sobie niezdrowych, niepotrzebnych substancji ani dostarczać swojej skórze i swojemu organizmowi toksyn. Tak jak staramy się wybierać zdrową, nieprzetworzoną żywność, tak też coraz częściej zwracamy uwagę na skład kosmetyków i kupujemy te o naturalnym pochodzeniu.
O kosmetykach naturalnych jest coraz głośniej, szturmem wchodzą na rynek kosmetyczny, zdobywając serce konsumentów. Faktycznie, są godne zainteresowania, tym bardziej, że pochodzą z naszego rodzimego rynku, np. Sylveco, Vianek, Orientana. Są pozbawione konserwantów, barwników i sztucznych substancji zapachowych. Mimo to zachowują odpowiednią konsystencję, miły zapach oraz przede wszystkim skuteczne działanie. Naturalne kosmetyki do włosów, np. Organic Shop, Natura Siberica, Orientana nie zawierają w swoim składzie silikonów ani SLS. Dzięki temu nie obciążają włosów osłabionych wypadaniem oraz dbają o skórę głowy.

Ich łagodny skład jest stworzony dla osób o skórze wrażliwej, alergicznej i atopowej. Jednocześnie linie przeciwtrądzikowe są na tyle silne w działaniu, że poradzą sobie z cerą problematyczną w naturalny sposób, bez nadmiernego wysuszenia. 


Kosmetyki ekologiczne czerpią z natury moc olejków i wyciągów roślinnych. Bazują na pradawnych sprawdzonych recepturach, np. Babuszka Agafia, przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Do tego są w bardzo przystępnych cenach, więc jak można nie skusić się na ich wypróbowanie? 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz