poniedziałek, 22 maja 2017

Wszystko o porach!


Twoja skóra ma rozszerzone pory? Co to właściwie znaczy? Jak to wygląda? Co z tym zrobić?

Praktycznie rzecz ujmując, nasza skóra nie ma widocznych "porów". Mogą być one zauważone jedynie pod mikroskopem. To, co możemy czasem zaobserwować, czyli malutkie punktowe wgłębienia na powierzchni skóry, najczęściej zlokalizowane na nosie, brodzie, czole i policzkach w okolicy nosa, to rozszerzone ujścia gruczołów łojowych. Powodują, że powierzchnia skóry wyglądem przypomina strukturę gąbki. Występują najczęściej na podłożu cery tłustej, mieszanej, łojotokowej i trądzikowej. Ich pojawienie się ma oczywiście związek ze zwiększoną produkcją łoju.


Rozszerzone "pory" skóry nie wyglądają estetycznie. Nawet pod makijażem są one widoczne i trudne do ukrycia. Aby się z nimi uporać, zastosuj się do naszych rad.

  1. Wyeliminuj przyczynę – nadmierna produkcja łoju. Odwiedź kosmetyczkę lub dermatologa i ustalcie przyczynę nad aktywności gruczołów łojowych. Być może trzeba będzie wykonać badania krwi, przyjmować odpowiednie leki.

  2. Złuszczanie – pozbądź się zalegającej warstwy rogowej i sebum z powierzchni skóry. Regularnie, raz w tygodniu, wykonuj peeling. Jeśli nie masz aktywnych zmian trądzikowych, wybierz ten ziarnisty i nakładaj go masując przez kilka minut, np. ORIENTANA kremowy peeling do twarzy papaja i żeń-szęń indyjski, ORIENTANA żelowy peeling do twarzy algi filipińskie i zielona herbata, SYLVECO oczyszczający peeling do twarzy. Do pielęgnacji włącz preparaty z kwasami owocowymi, które uregulują zarówno produkcję sebum, jak i złuszczanie. Poprawią nawilżenie i wygładzą powierzchnię skóry, np. DERMEDIC Normacne Preventi krem regulująco-oczyszczający na noc, PHARMACERIS T Sebo-Almond-Claris bakteriostatyczny płyn oczyszczający do twarzy, dekoltu i pleców, PHARMACERIS T Sebo-Almond Peel krem peelingujący na noc z 10% kwasem migdałowym.

  3. Zamknij ujścia gruczołów łojowych – skoro są rozszerzone, należy je zamknąć, czyli potocznie "ściągnąć pory". W tym celu sięgnij raz w tygodniu po maseczkę na bazie glinki, np. ORIENTANA maseczka z glinki migdał i szafran, ORIENTANA maseczka z glinki imbir i trawa cytrynowa. Maska powinna zastygnąć na skórze, wyraźnie powodując uczucie ściągnięcia. Możesz nakładać ją tylko na miejsca, które tego potrzebują.

  4. Aplikuj podkład w odpowiedni sposób – aby rozszerzone ujścia gruczołów łojowych były mniej widoczne, podczas nakładania podkładu na twarz wklepuj go miejsce przy miejscu, zamiast rozsmarowywać na skórze. Super efekt i większa trwałość makijażu gwarantowane.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz