poniedziałek, 24 kwietnia 2017

Piękne paznokcie na lato!

Idzie lato a wraz z nim letnie obuwie, dlatego warto już teraz zadbać o to aby paznokcie stóp nie budziły strachu u innych :)
Dlaczego tak się dzieje? 

Zacznijmy od tego, że główną przyczyną wrastających paznokci jest po prostu ich nieprawidłowe obcięcie! Zbyt okrągło, za blisko skóry, za krótko... Innymi przyczynami mogą być uwarunkowania genetyczne, nadwaga, wysiłek fizyczny powodujący nadmierny nacisk na stopę, uderzenia, przytrzaśnięcia, noszenie nieodpowiednich butów (za ciasnych, za luźnych, zbyt wąskich czy też na obcasie). Wbijający się w skórę paznokieć powoduje ból, zaczerwienienie, opuchliznę a czasami nawet krwawienie i stany ropne.

Jak leczyć? 

Można wykonać zabieg chirurgiczny, ale najprostszym i najtańszym rozwiązaniem są klamry na wrastające paznokcie, np. zestaw na wrastające paznokcie.

Jak się zabezpieczać przed wrastającym paznokciem?

Oczywiście najlepiej jest nie mieć tego problemu :) Dlatego aby uniknąć wrastania paznokci pamiętajcie, aby nie obcinać paznokci na około tylko w linii prostej. Nie powinno się również obcinać paznokci zbyt blisko skóry, a brud spod paznokci najlepiej usunąć za pomocą wacika nasączonego spirytusem.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz