poniedziałek, 18 września 2017

Naturalne farbowanie włosów henną!

Chemiczne farby do włosów mogą bardzo niekorzystnie wpływać nie tylko na kondycję włosów i skóry głowy, ale również na cały organizm. Producenci zalecają każdorazowe wykonywanie próby uczuleniowej niewielką ilością farby, nawet gdy używa się na stałe jednego odcienia konkretnej marki. Znane są również przypadki ciężkich reakcji alergicznych natychmiastowych a trwają badania nad długotrwałym używaniem chemicznych farb, czego negatywne skutki mogą być bardzo poważne i odroczone w czasie.


Jak wybrać odpowiedni produkt do koloryzacji włosów?


Wybierając produkty do koloryzacji włosów należy zawsze dokładnie studiować ich etykiety, co jest dość trudne, bo zazwyczaj skład INCI ((International Nomenclature of Cosmetic Ingredients) drogeryjnych farb znajduje się na spodniej części opakowania i wydrukowany jest bardzo małą czcionką. Producenci nie mają tu niestety czym się pochwalić stąd zapewne taka forma utrudniająca konsumentowi identyfikację składników. Często szata graficzna opakowania sugeruje roślinne pochodzenie składników lub ich dodatek, a w rzeczywistości w składzie są szkodliwe substancje takie jak na przykład p-fenylenodiaminy czy TDA. 
 
Warto poszukać idealnego odpowiednika swojego ulubionego koloru wśród dostępnych już na rynku naturalnych kosmetyków do koloryzacji włosów. Przy wyborze trzeba dokładnie zapoznać się ze szczegółowym składem produktu i dopiero, jeśli nie będzie on budził żadnych naszych wątpliwości wtedy można dokonać zakupu.

A może henna? 


Bio Henny Orientana polskiej marki Orientana to w 100% naturalne, trwale koloryzujące farby do włosów. Składają się wyłącznie z najlepszej jakości ziół ajurwedyjskich bez absolutnie żadnych dodatków. Rośliny, z których pozyskiwane są BIO HENNY podlegają ścisłej kontroli, hodowane są w czystych ekologicznie regionach Azji dzięki czemu spełniają najwyższe standardy jakości. Zioła używane do produkcji BIO HENNY są świeżo zbierane, poddawane procesowi suszenia, rozdrabniania i pakowane w jak najkrótszym czasie, co zapewnia najlepsze działanie kolorystyczne i efekt pielęgnacyjny. Orientana oferuje BIO HENNY w szerokiej gamie kolorystycznej:
- Bezbarwną Odżywkę nadającą połysk i pogrubiającą włosy,
- trzy odcienie brązu: Karmelowy Brąz, Orzech Laskowy i Gorzką Czekoladę,
- klasyczną Mahoniową Czerwień,
- oraz Hebanową Czerń nadającą włosom ciepły odcień czerni.

Kolory można ze sobą mieszać uzyskując oryginalne i unikalne odcienie!


 Korzyści płynące ze stosowania henny do włosów!


BIO HENNY ORIENTANA wzbogacone zostały również o rośliny o dobroczynnym działaniu, które istotnie wzmacniają włosy i pełnią funkcję pielęgnacyjną, takie jak na przykład amla (agrest indyjski), brahmi, aloes, shikakai czy neem (miodla indyjska). Opracowane w ajurwedyjskiej fabryce receptury mieszanek ziół wzmacniają i odżywiają także skórę głowy, zmniejszają łamliwość końcówek oraz mają korzystny wpływ na porost włosów. To właśnie tradycyjne, regularne hennowanie i olejowanie sprawia, że włosy indyjskich kobiet podziwiane są na całym świecie. Bio Henny pozwalają uzyskać unikalne, pełne refleksów i niezwykle naturalnie wyglądające kolory. BIO HENNA pielęgnuje włosy, głęboko je odżywia, poprawia objętość i wygładza ich strukturę. Przy kolejnych aplikacjach BIO HENNY kolor włosów pogłębia się, staje się wyrazisty i nasycony. Istotnej poprawie ulega także kondycja włosów a skóra głowy odzyskuje równowagę – nie będzie się łuszczyła ani nadmiernie przetłuszczała. 
 
W 100% naturalna koloryzacja BIO HENNAMI ORIENTANA, to:
- trwała koloryzacja bez żadnych chemicznych dodatków
- podkreślenie naturalnego odcienia włosów
- miękkie, lśniące włosy o większej objętości
- pozytywny wpływ na wzrost włosów
- pomoc w walce z łupieżem i problematyczną skórą głowy.

Orientana daje pewność, że włosy będą koloryzowane przyjazną dla zdrowia, w 100% naturalną ziołową mieszanką, która nie tylko zmieni lub podkreśli ich kolor ale również odżywi, pogrubi i wzmocni strukturę włosów.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz