środa, 21 grudnia 2016

Bądź piękna na Sylwestra!

W tą ostatnią noc w roku niczym Kopciuszek staramy się uwinąć przed północą, żeby zaprezentować się jak najlepiej na balu, w klubie czy zwykłej domówce. Sukienka już wisi w szafie, dodatki dobrane, jeszcze tylko trzeba zadbać o twarz. Podpowiadamy, co i kiedy zaplanować, by w sylwestrową noc wyglądać jak najlepiej.

 

Oczyszczający peeling


Dzień przed. 24 godziny przed imprezą powinnyśmy pomyśleć o złuszczaniu. Najlepiej jest wykonać je w takim czasie, aby ewentualne zaczerwienie mogły zniknąć. Dobry peeling usunie martwe komórki naskórka, pobudzi krążenie, napnie i wygładzi skórę, dzięki czemu makijaż będzie się bardzo dobrze trzymał, a twarz zyska wypoczęty wyraz. Uniwersalny będzie peeling z drobinkami, najlepiej średnio- lub drobnoziarnisty, np. La Roche-Posay peeling oczyszczający. Sprawdzi się u osób z cerą normalną, tłustą, potrzebującą pobudzenia i mocniejszego złuszczenia. Nakładamy go na oczyszczoną twarz i przez ok. 5-10 minut wykonujemy ruchy rozcierające. Więcej uwagi możemy poświęcić na środek twarzy, czyli czoło, nos i brodę. Ostrożnie w okolicach oczu, aby ziarenko nie dostało się pod powiekę. Następnie zmywamy produkt wodą.

Posiadaczki cery suchej, wrażliwej i naczynkowej mogą sięgnąć po peeling enzymatyczny. Działa on złuszczająco na podstawie enzymu, papainy, który rozpuszcza zrogowaciały naskórek, np. Pharmaceris N Puri-Capeeling delikatny peeling enzymatyczny do twarzy. Papaina to enzym pochodzenia naturalnego, otrzymywany z owoców melonowca. Peeling enzymatyczny nakładamy na oczyszczoną skórę na ok. 5-8 minut i po tym czasie go zmywamy. Uważamy na okolice oczu. Dzięki temu, że nie wykonujemy złuszczania mechanicznego, jest on bezpieczny dla delikatnej skóry.

 

Odżywcza maseczka


Skóra po peelingu jest świetnie przygotowana na przyjęcie substancji aktywnych. W związku z tym warto zaaplikować jej maseczkę, która dostarczy skondensowanych składników odżywiających, nawilżających czy normalizujących. W celu głębokiego nawilżenia użyjmy maski z kwasem hialuronowym, np. Dr Irena Eris Clinic Way Hialuronowe wygładzenie dermomaska przeciwzmarszczkowa 1° + 2°. Skórze suchej, dojrzałej i poszarzałej najlepiej pomoże maska odżywcza, silnie regenerująca z kolagenem, algami czy jedwabiem, np. Orientana maska z naturalnego jedwabiu na twarz luffa azjatycka. Posiadaczki cery bardzo tłustej i trądzikowej powinny zaopatrzyć się w maskę normalizującą, oczyszczającą. Najlepsze będą te na bazie glinki, cynku i alg, np. Bioderma Sébium Masque oczyszczająca maska seboregulująca do skóry tłustej i mieszanej. Maseczkę należy trzymać na twarzy ok. 20 minut, a w przypadku cery bardzo suchej nawet zostawić ją do całkowitego wchłonięcia.

Po zmyciu maski przychodzi czas na krem. Na noc przed Sylwestrem najlepiej użyjmy kremu o bogatej konsystencji, mocno odżywczego, szczególnie jeśli nasza skóra jest wysuszona i ziemista. Świetne będą wszystkie kremy na bazie olejków np. Ziaja Bio Olejki krem na dzień i na noc z olejkiem arganowym. Jeśli nasza skóra ma skłonność do podrażnień, nałóżmy preparat silnie łagodzący, np. Avene Cleanance Hydrakrem oczyszczająco – łagodzący.

 

Odpowiedni krem

 

Sylwester. W dniu imprezy przygotowujemy się przede wszystkim do wieczorowego makijażu. Poprzedniego dnia zadbałyśmy o złuszczenie i odżywienie naszej skóry, dzięki czemu nasza twarz jest promienna i nawilżona. To połowa sukcesu, jeśli chcemy, by makijaż utrzymał się na naszej twarzy całą noc. Gdy rano czeka na nas niemiła niespodzianka w postaci wyprysku, najlepiej jeśli zadziałamy od razu. W tym celu nakładamy żel punktowy, o właściwościach przeciwtrądzikowych, zawierających kwasy owocowe lub kwas salicylowy, np. SVR Sebiaclear Cicapeel żel. Bardzo ważne jest, aby nałożyć taki preparat tylko na miejsca wyprysku, aby nie przesuszyć skóry na całej twarzy. Ciekawym trikiem jest również nałożenie grubszej warstwy pasty do zębów na "nieprzyjaciela" i zmycie jej po kilku godzinach. W przypadku problemu z cerą tłustą i zanieczyszczoną najlepszym wyborem pod makijaż będzie krem matujący, który ograniczy wydzielanie sebum i zapewni gładkie wykończenie makijażu, np. La Roche-Posay Effaclar DUO+ krem o podwójnym działaniu lub Avene Cleanance Mat Emulsja matująca.
Cera sucha, wrażliwa i naczynkowa powinna dostać silnego, ale nie obciążającego nawilżenia. Oznacza to, że kosmetyk powinien być lekki, szybko się wchłaniać oraz niwelować uczucie ściągnięcia i pieczenia skóry, np. La Roche-Posay Cicaplast B5 balsam do twarzy i ciała lub SVR Hydraliane Riche bogaty krem nawilżający.
Skóra dojrzała, z utratą jędrności potrzebuje liftingu i napięcia. Odpowiednie będą preparaty pobudzające produkcję kolagenu, np. Dr Irena Eris Clinic Way Odmłodzenie Fitohormonalne dermokrem przeciwzmarszczkowy3° na dzień.

Nie zapominamy o okolicach oczu. Cienka skóra wokół nich jest niezwykle delikatna i najszybciej się starzeje. Wypoczęte spojrzenie uzyskamy dzięki kosmetykom nawilżającym, np. Dermedic Hydrain 3 Hialuro krem pod oczy, a wygładzenie zmarszczek mimicznych dzięki preparatom napinającym, np. Uriage Isofill krem pod oczy korygujący zmarszczki. Zwracajmy uwagę na to, aby kosmetyki nakładać zgodnie z mięśniem okrężnym oka, czyli od zewnętrznego do wewnętrznego kącika. Zapobiegnie to nadmiernemu rozciąganiu delikatnej skóry w tej okolicy. By zniwelować opuchliznę i zasinienia, możemy przyłożyć na parę minut kostki lodu lub ochłodzone wcześniej w lodówce metalowe łyżeczki.

 

Piękny makijaż


Najpóźniej 2 godziny przed. Makijaż wykonujemy oczywiście po umyciu i ułożeniu włosów. W zależności od rodzaju skóry, dobieramy odpowiednie wykończenie makijażu. Osoby o cerze przetłuszczającej się stawiają na podkład matujący, np. Pharmaceis F fluid matujący i zwężający pory SPF25

Natomiast te o cerze suchej, ale zmęczonej i pozbawionej blasku powinny wybrać podkład rozświetlający, np. Vichy Teint Ideal fluid rozświetlający. W sytuacji, gdy na skórze występują przebarwienia, blizny, zanieczyszczenia czy sińce po oczami, najlepszym wyborem będzie kosmetyk silnie kryjący, np. Vichy Dermablend fluid korygujący o przedłużonej trwałości. Stworzy na powierzchni skóry gładką powierzchnię, pozostanie na niej wiele godzin i ukryje wszelkie mankamenty. Nakładając podkład pilnujemy tego, aby pokryta nim była skóra na całej twarzy, jak i w okolicach włosów, uszu i żuchwy. Nie zapominamy też o szyi. W celu zwiększenia trwałości podkładu, wklepujmy go w skórę, unikajmy rozmazywania. Trzymajmy się zasady, że lepiej wybrać ton jaśniejszy niż ciemniejszy od naszego naturalnego koloru skóry.

Pamiętajmy, aby makijaż rozpocząć dopiero po ok. 10 minutach od nałożenia kremu. Dzięki temu zapewnimy mu odpowiedni czas na nabranie swoich właściwości oraz lepszą współpracę z podkładem.

A co jeśli w tym roku zostajemy w domowych pieleszach, bez hucznej zabawy? Wszystkie te czynności możemy zafundować sobie w ramach domowego spa i wejść w Nowy Rok piękne, zadbane i zrelaksowane.






Brak komentarzy:

Prześlij komentarz