poniedziałek, 12 grudnia 2016

Jak oczyszczać skórę trądzikową?

Skóra trądzikowa powinna być odpowiednio i dokładnie oczyszczana. Zły sposób demakijażu może pogarszać jej stan, co objawi się pojawieniem dodatkowych wykwitów czy zwiększonym wydzielaniem łoju. Dokładny makijaż jest podstawą pielęgnacji każdej cery, ale w tym przypadku na prawdę warto postawić na odpowiednie kosmetyki.

Podłożem cery trądzikowej jest zazwyczaj cera tłusta, która jednocześnie może być też odwodniona czy nawet przesuszona. W związku z tym nie należy jej przesuszać, ponieważ w odpowiedzi wytworzy jeszcze więcej łoju, aby pozostawić na powierzchni skóry ochronny film. Zatem zwróćmy uwagę na to, aby preparat do demakijażu nie zawierał w swoim składzie alkoholu.


OCZYSZCZANIE


Najbardziej odpowiednie do demakijażu skóry trądzikowej będą kosmetyki w formie żelu czy pianki. Zawierają one substancje emulgujące, dzięki którym łatwiej jest usunąć zanieczyszczenia i makijaż z powierzchni skóry. W przypadku cery trądzikowej bardzo ważne jest, aby oczyszczać ją również wtedy, gdy nie stosujemy makijażu. Przez cały dzień ma ona kontakt z różnymi zanieczyszczeniami, gromadzi się na niej łój oraz bakterie, które powodują trądzik.

Ostatnimi czasy popularne stało się też OCM (z ang. Oil Clean Method), czyli olejowe oczyszczanie twarzy. Bazuje ono na zasadzie "podobne rozpuszcza się w podobnym", czyli tłusta warstwa zanieczyszczeń zostaje zmyta z powierzchni skóry za pomocą tłustej mieszaniny olejków. Zazwyczaj mieszaninę przygotowuje się samemu, ale na początek warto skorzystać z gotowego zestawu, np. Orientana olejek do twarzy drzewo sandałowe i kurkuma.

Kosmetyki do oczyszczania skóry trądzikowej będą zawierały kwas salicylowy, który pomaga w walce z zaskórnikami i krostkami. Bardzo istotnym składnikiem jest również cynk, który wykazuje podobne właściwości np. Bioderma Sebium Gel Moussant. Jednocześnie kosmetyki do demakijażu muszą być łagodne w działaniu, co zapewnią zawarte w nich oleje, ekstrakty roślinne oraz jak najmniejsza ilość substancji zapachowych. Doskonale sprawdzą się również uniwersalne żele do mycia twarzy o działaniu łagodzącym, np. Orientana żel do mycia twarzy z drobinkami ryżu aloes i papaja.


DEMAKIJAŻ


Jeśli stosujemy na co dzień makijaż, zadbajmy o to, by twarz była oczyszczona na prawdę dokładnie. Pomocny w tym będzie płyn micelarny, który możemy zastosować jako pierwszą fazę demakijażu, aby zmyć kolorowe kosmetyki z naszej skóry, np. VICHY Purete Thermale płyn micelarny do demakijażu oczu i wrażliwej skóry twarzy 3w1.

Tak oczyszczona skóra jest w pełni gotowa, by przyjąć wszystkie substancje aktywne, które mamy zamiar jej zaaplikować.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz